sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Názory

Vážený pane doktore Křetinský

Martin Polák 20.03.2017 14:10

Obdrželi jsme na redakční mail "otevřený dopis" majiteli klubu, od jednoho z nás, z fanoušků Sparty, dotýkající se současné situace ve Spartě s žádostí o jeho uveřejnění. Jelikož web Sparta Forever má mimo jiné sloužit i právě k možnosti vyjádření vlastních názorů a komentářů k různým problémům, situacím, skutkům atd. od samotných fanoušků, jež se nějakým způsobem týkají Sparty, vycházíme tudíž dotyčnému vstříc a zveřejňujeme jej v plném znění na našich stránkách a plně jej podporujeme (pozn. redakce).


Vážený pane doktore Křetinský,

dlouhou dobu jsem se odhodlával Vám napsat, ale v aktuální situaci už tak jednoduše učinit musím! Jsem snad od narození fanouškem AC SPARTA PRAHA, a k tomuto dopisu mne vede úplná frustrace z dění v mém milovaném klubu. Dovolte mi, abych se touto formou otevřeného dopisu, pozastavil nad Vaším, téměř 13-tiletým, působením v našem klubu, a abych Vám položil i několik logicky plynoucích otázek.

Za Vašeho působení získala Sparta 4 tituly a 2x si zahrála LM (Liga Mistrů; v obou případech poslední místo ve skupině). Za tu dobu se celkem 12x měnil trenér!!! Kdybyste byl teoreticky majitelem třeba Zbrojovky Brno, tak Vám zřejmě celé Brno leží u nohou, jenže Vy jste majitelem Sparty Praha, kde jsme do Vašeho příchodu „byli zvyklí“ na to, že máme titul téměř každý rok, a také, že máme pravidelnou účast v LM. Skupinovou fázi LM jsme bohužel hráli naposledy v roce 2005.

Téměř celou dobu nám slibujete koncepční práci v klubu, jenže místo toho každý rok měníte trenéra, který skládá nové mužstvo! Už jen samotný fakt, že se tak často mění trenéři (a kvalitní), napovídá o tom, že je v klubu něco špatně. Že se ale vůbec nepracuje koncepčně, spíš chaoticky a účelově...Dále to pak jen potvrzuje přestupová politika klubu. Dovolte mi jmenovat výčet některých slovenských hráčů, kteří za Vašeho působení přišli do Sparty ze slovenské ligy: Hanek, Kóňa, Ančic, Brezinský, Had, Piroška, Lačný, Kamenár, Juhar, Grajciar, Pauschek, Chvátal....Mnozí z nás si na některá jména už ani nevzpomenou, protože to byly zcela zbytečné nákupy!

Když si na někoho vzpomeneme, jako na „dobrý nákup hráče“, tak asi jen na Juraje Kucku, který byl opravdovým tahounem na hřišti, a kterého jsme i následně se slušným ziskem prodali do Itálie. Uvedu také několik dalších hráčů (takzvaně ze západu), kteří sice přišli zadarmo, jako potenciální posily, ale všichni víme, že se žádnými opravdovými posilami nestali: Sylvestre, Sergio Peter, Hoheneder, Gil, Paixao, Steinhöfer. A to zde raději nepíšu o příchodech jiných hráčů, už v “důchodovém“ věku.

Ano, vím, že ne každý přestup a nákup se povede, a že se občas stane, že hráč do týmu nezapadne, nebo nastanou jiné nepříznivé okolnosti. Vím, že v každém fotbalovém klubu se může stát, že občas přestup nevyjde, ale jsem přesvědčen o tom, že v klubu s názvem SPARTA PRAHA nikdy nesmí platit, že jenom občas nějaký přestup vyjde!

Proto se ptám, pane Křetínský, kdo ve Spartě zodpovídá za ty neúspěšné příchody a nákupy? Kdo si ve Spartě “mastí“ kapsu provizemi od manažerů těchto „nepotřebných“ hráčů? Kdo nese za špatné nákupy nějaké následky? Nebo prostě jako majitel Sparty Praha tolerujete metodu: „pokus - omyl“ ?!? Podle mého názoru, kdyby s takovouto efektivitou a ekonomickým přínosem pracovali i zaměstnanci ve Vašich elektrárnách, tak si dnes v mnoha domácnostech svítíme jenom svíčkami! Ať už byli Pelta s Horníkem jakýkoliv, tak fotbalu rozuměli víc, a dávali do něj i víc úsilí, času, myšlenek, i sebe. A když někoho prodávali, tak už za něho měli připravenou náhradu. To dnes ve Spartě vůbec nevidíme! Někoho prodáme a náhrada za něho žádná! A pak se vedení diví, že nejsou výsledky a vyhodí se trenér.. A je vše vyřešeno, a jedeme dál..

Dovolte mi ještě vzpomenout kauzu Konaté. Myslím, že všichni, co na Spartu chodíme a milujeme ji, bychom dali nevím co, za to, kdybychom mohli alespoň na jednu minutu vyběhnout ve dresu Sparty na fotbalové hřiště.. Jenže tenhle netolerantní jinoch s dredy, nám všem dal v létě jasně najevo, ať si ten dres „strčíme někam“! Ano, každý člověk se může v každé situaci rozhodnout přesně dle svých osobních názorů a přesvědčení, ale pak se tedy ptám: Co tedy ještě dělá pan Konaté v našem klubu!? A naopak, jeden z nejlépe hodnocených hráčů polské ligy a nyní izraelské ligy, Kamil Vacek, který měl velký zájem za Spartu hrát, tu není!? Nelíbí se mi tento přístup k loajalitě a vztahu ke Spartě, až se mi chce použít jednu větu z filmu Dědictví, kdy Bohuš Stejskal řekne: „Tak kdo je tady pak hňup!?“

Další kapitolou, která mě velice mrzí, je chování vedení Sparty ke svým bývalým hráčům nebo ke svým fanouškům. Napíši Vám vlastní zkušenost: V sezóně 2010/11 jsem si pořídil permanentku a splnil si svůj dětský sen, nevynechat jediný domácí zápas. Z Uherského Brodu, kde žiji, to mám do Prahy cca.300 km, a přesto jsem tu sezónu nevynechal jediný domácí zápas! A absolvoval i téměř všechny venkovní zápasy. K tomu jsem nevynechal ani jediný zápas v evropském poháru, ať už šlo o zápas doma, nebo venku...Byl jsem to já, jediný fanoušek Sparty Praha, při utkání CSKA Moskva - Sparta, v sektoru pro hosty. Byl jsem i mezi 30 fanoušky v Palermu. Byl jsem samozřejmě i v Liverpoolu, v únoru 2011, kde nás bylo 3000! Víte, pane Křetínský, že se na mě tenkrát vstupenka nedostala!?

Přiznám se, že situaci jsem trochu podcenil a včas nedal vědět o svém zájmu o vstupenku, potřebným lidem z fanklubů. Ale víte, jak jsem k ní nakonec přišel? Koupil jsem ji od jedné cestovní společnosti se sídlem v Brně! S tím rozdílem, že místo 750 Kč jsem zaplatil 1750 Kč! Ale zato poprvé po mě nikdo nechtěl vyplnit žádný výjezdový formulář, čímž se ukázalo, že tento formulář je zcela zbytečný! Opět se ptám: Jak to, že já, jako permanentkář, jsem si musel kupovat lístek od cestovní kanceláře s přirážkou 1000 Kč?!? Navíc se ještě ptám, kdo se na tomto “obchodu“ z vedení Sparty „napakoval“? Takhle nějak se ve Spartě kašle na dlouhodobé a věrné fanoušky!!!

Vrátím se do posledních týdnů a dnů, a k dění v klubu. Tiémoko Konaté byl opět zařazen do kádru, čím došlo k rozdělení fanoušků na 2 tábory, z čehož pramení negativní atmosféra na stadionu. Dokonce i nesmyslné pokuty za vyjádření nespokojenosti fanoušků se zařazením tohoto hráče do sestavy (ne s jeho barvou kůže). Pan Požár a ostatní nám říkali, že mu máme dát „druhou šanci“… Ale i kdybychom mu ji dali, tak on ji v Rostově, ve 32.minutě, dávno pohřbil. Myslím si, že pan Konaté, není a nebude pro Spartu přínosem, vzhledem ke svému chování ke klubu, a vzhledem ke svému charakteru! I kvůli němu, a kvůli mizerným výkonům nejlépe placených hráčů na hřišti, se vzdalujeme nejenom od českého titulu, ale i od druhého místa, které by nám dalo možnost v létě bojovat o vysněnou LM!

Vše je teď završeno příchodem nového trenéra, který neslibuje žádnou šanci na koncepční práci, o které již více než 10 let mluvíte. Nedivím se, že nejenom u mne, ale snad u všech fanoušků Sparty, vyvolává tato aktuální situace pocit frustrace, beznaděje, a kladení si otázek.

Závěrem bych se chtěl ještě zeptat, pane Křetínský: Proč vlastně vlastníte Spartu? Dělá Vám nějakou radost, že jste ji dostal z výsluní českého fotbalu? Nebo to se Spartou ještě pořád myslíte vážně, a jen jste se na delší dobu obklopil neschopnými lidmi? Nebo jen potřebujete, promiňte mi moji troufalou dedukci, za „něco“, Vaše jinde vydělané peníze, utratit?“

Nakonec mi ještě dovolte zmínit, 2 řešení, které vidím ze svého skromného pohledu:

- Uděláte si hloubkový personální audit, vyvodíte přímé důsledky, a obklopíte se lidmi, kteří fotbalu opravdu rozumí (nejlépe s blízkým vztahem ke Spartě), a začne opravdu koncepční práce!

- Klub prodáte někomu, kdo ten audit udělá, a kdo ty lidi, co fotbalu opravdu rozumí, do Sparty Praha přivedou.

Prosím, udělejte nějaké zásadní kroky co nejdřív.


S pozdravem, věrný fanoušek, Martin Polák

Diskuze k článku

Komentáře (41)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama