sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Názory

Otevřený dopis Fan clubů Sparty

Fan club Sparta 28.03.2017 11:10

Přišel nám do redakce otevřený dopis Fan clubů Sparty Danielu Křetinskému s žádostí o jeho zveřejnění. Činíme tak a uveřejňujeme jej v plném znění (pozn. redakce).JUDr. Daniel Křetínský,
předseda představenstva

AC Sparta Praha fotbal, a. s.
Milady Horákové 1066/98
170 82 Praha 7 - Letná,
Česká republika

28.3.2017 Praha

Vážený pane Křetínský,
cílem tohoto otevřeného dopisu je sdělit Vám náš názor na současné dění v našem milovaném klubu Sparta Praha. Jedná se o názor fandů, kteří jsou řádně organizováni ve fan clubech po celé republice. Jsou to lidé, kteří nepřinášejí Spartě problémy, ale naopak Spartě fandí za všech okolností. Přinášejí jí jak podporu lidskou, tak materiální a to v podobě nákupu permanentek, suvenýrů atd…Oblíbené klišé zní, že fotbal se hraje pro fanoušky. V tom případě se dá určitě říci, že to jsme my.

Okolnosti, proč jsme se k tomuto kroku odhodlali, jsou všeobecně známé, ale přesto asi stojí si je připomenout. Současný stav je velmi neuspokojivý jak po stránce výsledkové, tak zejména ve ztrátě společenského kreditu Sparty. Sparta je neustále propírána v mediích a to ponejvíc v negativním smyslu, její fanoušci jejíž část zastupujeme se setkávají nejenom s posměchem, ale už i do konce s lítostí že fandí takovému klubu. O věcech, které budeme zmiňovat, máme jen malou povědomost, nikdo je nepřizná nahlas, protože pravda často bolí a odpovědní lidé ji nechtějí připouštět. Čerpáme z medií a jiných, možná nepřesných zdrojů. Skutečnosti ale považujeme za vážné a v případě, že by jen část byla pravdou, je to velmi alarmující. Velmi zjednodušeně se dá konstatovat, že Spartě chybí JEDNOTNOST a to ve všech jejích strukturách od vedení počínaje a kabinou hráčů konče. Jednotnost je velmi široký pojem, který se pokusíme vysvětlit dále.

Řízení klubu je, podle mnoha indicií, které pronikají na veřejnost, rozděleno na dvě proti sobě soupeřící frakce, které budeme pro jednoduchost nazývat Letná a Strahov. Nemá cenu psát jména, o ta zde vůbec nejde, stejně jako poukazovat na jednotlivé případy nesouladu a protivenství, která si tyto dvě skupiny navzájem způsobují. Nejvíce je to vždy vidět při změnách na trenérské židli. Základním problémem je, že tato situace ve Spartě vůbec vznikla a že ji dlouhodobě nikdo neřeší. Žádná skupina lidí, nebo společnost, která má jednotné cíle, ale je k nim vedena dvěma cestami, nemůže být úspěšná. Žádný odpovědný majitel by ve své firmě nikdy nedopustil, aby jeho podřízení mezi sebou soupeřili takovým způsobem, že tato činnost začne požírat firmu jako celek. Ačkoli se zdá, že řešení je naprosto jednoduché, a to nastavení jasných pravomocí a kompetencí, osobní odpovědnosti jedinců za svá rozhodnutí a hlavně vyhodnocení práce každého člověka ve své funkci, Sparta se místo toho zmítá v chaosu, není schopna tuto situaci řešit, ač je na ni dlouhodobě poukazováno jak v mediích, tak i v různých fotbalových kruzích odborných i laických. Odpovědnost za neúspěchy je rozpliznuta na jakési společenství osob, které údajně Spartu řídí. Jediný člověk, který tohle může vyřešit, jste vy, nikdo jiný k tomu nemá pravomoc a nikdo jiný tomuto stavu nepomůže.

Zkušenosti ukazují, že nejlepším řešením tohoto stavu je nehledat, která skupina má pravdu a která ne, ale zbavit se obou, přivést nové, ničím nezatížené lidi, odborníky na daná místa a rychle napravit škody, které jsou už napáchány. Model, kdy fotbalový klub funguje na bázi: majitel, sportovní ředitel a trenér není od věci. Tito lidé jsou odpovědní za slávu nebo neúspěch. Bylo by zde mnoho dalších témat, o kterých by se dalo mluvit: nesoulad v kabině hráčů, rozpory na tribunách mezi fans a „rádoby fans“, fluktuace na trenérských postech atd...my si však přesto myslíme, že vyřešením tohoto výše zmíněného tématu se napraví mnoho a to ostatní se již bude řešit snadněji. Proto na konci tohoto otevřeného dopisu vás vyzýváme p.Křetínský, abyste z pozice, kterou zastáváte začal jednat a nedopustil ještě větší úpadek klubu, kterým se pro mnohé z nás stal celoživotním koníčkem. Je potřeba se podívat pravdě do očí, jestli se rychle něco nezmění začne nás ubývat a to zcela přirozenou cestou. Člověk může něco podporovat, když věří že to má smysl, když přestane věřit, většinou už není cesty zpět.

Na tento dopis nečekáme žádnou veřejnou odpověď, odpovědí pro nás budou Vaše kroky k nápravě, která, jak všichni věříme, brzo nastane. S textem tohoto dopisu byli srozuměni předsedové níže podepsaných fan clubů a vyjadřují s ním souhlas.

Lovosice - Svatopluk Kunert
Děčín - Pavel Salava
Kadaň - Pavel Horák
Louny - Jiří Stehlík
Rumburk - František Šípek
Žatec - Jan Košťál
Velké Opatovice - Pavel Miller
Prachatice - Libor Heřman
Sedlice - Tomáš Čapek
Strakonice - Petr Sojka
Vodňany - Michal Koutský
Č. Lípa - Vladan Pokorný
Sokolov - Martin Kubíček
Horažďovice - Vlastimil Makovec
Č. Budějovice - Patrik Veselý
Bělá pod Bezdězem - Patrik Šooš
Bezno - Jan Macháček
Divišov - Martin Adam
Městec Králové - Milan Kunc
Mladá Boleslav - Vladimír Podaný
Opolany - Zdeněk Fakate
Dolní Morava - Ladislav Khol
Polička - Michal Kozel
Pelhřimov - Miroslav Janů
Stod - Aleš Rajd
Kouřim - Pavel Rychter
Obecnice - Michal Brokeš
Svitavy - Pavel Bednář
Hostinné - Marek Knapík
Poděvousy - Václav Sedláček
Postřekov - Vojtěch Královec
Hrádek nad Nisou - Václav Bukvic
Týnec nad Sázavou - Pavel Macháček
Neratovice - Jaroslav ObdržalDiskuze k článku

Komentáře (4)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama