sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Hodně smutných pohledů (slavia - Sparta, 7. kolo I. ligy 2017/18)

roboACS 20.09.2017 17:51

V neděli 17.9.2017 se ve Vršovické Mao ce tung aréně hrálo 288 ligové derby. Pro sparťany to byl hodně smutný den.

1. Smutný pohled: Hra týmu. Je to jen pár let dozadu, kdy sešívky byli herně naprosto tragický a jediné čím nás mohli zaskočit byla bojovnost. Bojovnost by měla být základ. V Brně jsme jí nepředvedli. A v derby? Taky nic moc. Spoléhat na genialitu Tomáše Rosického? Ano, ale to nemže být jediná naše strategie. Musíme mít připraveny různé varianty hry. Máme je? Jediná další varianta kterou používáme jsou útoky po křídlech zakončené centrem do vápna. Na tyto dvě možnosti byli domácí velmi dobře připravený. Kapitána Tomáše Rosického totálně vymazali ze hry a rychlost našich křídelních hráčů zastavovali bojovností, rozestavením nebo fauly, občas i za hranicí fotbalových předpisů. Navíc se mi nezdá, že by Ben Chaim a spol měli nějakou extra výbornou formu. Sešívky byli v utkání jasně lepší a vyhráli zaslouženě. Navíc klidně mohli vyhrát i větším rozdílem. Ten gól v prvním poločase měl platit...

2. Smutný pohled: Trenér. Před zápasem stanoví nějakou taktiku a podle toho tým jede a nikdo není schopen nějak zareagovat na aktuální herní situaci a něco změnit. Úplně nejvíc to bylo vidět v utkání v Liberci. Hráli jsme proti devíti lidem a stejně jsme si pořád jeli tu svou a skončilo to fiaskem. Střídání hráčů? Za celý podzim se trenérům ještě nepovedl jediný geniální tah při střídání, který by soupeře překvapil a nám nějak výrazně pomohl. Neustále veletoče s hráči? Hráč který byl před pár dny údajně na vyhazov z týmu (asi už měl i sbaleno nevím) najednou nastoupí v derby v základní sestavě. Není tomu tak poprvé. Jsem rád, že Martin Frýdek v týmu zůstal a taky jsem rád, že už skončilo přestupové období...

3. Smutný pohled: Ligová tabulka.Po sedmém kole jsme pátí s jedenácti body a na vedoucí Plzeň ztrácíme propastných deset bodů... Koho jsme letos dokázali porazit? Slovácko a Karvinou, tedy týmy bojující o záchranu. Samozřejmě jsme porazili i Mladou Boleslav, která teď stoupá tabulkou, ale v době kdy jsme s ní hráli, byla v největší herní i výsledkové krizi za poslední léta. Po utkání se Slováckem jsem napsal velmi pozitivní report. Dnes píši bohužel trochu jiný. Nechci být negativní, nemaluji čerta na zeď, sezona ještě není u konce a třeba se všechno v dobré obrátí. Ale pokud budeme porážet pouze týmy bojující o záchranu, a ještě k tomu pouze doma, budeme na konci sezony na příčkách z kterých cesta do pohárové Evropy nevede. A budeme jen nostalgicky vzpomínat nejen na Ligu mistrů, ale i na Evropskou ligu. No snad se tak nestane...

4. Smutný pohled: Kotel. Dostali jsme k dispozici pouze 1095 vstupenek, což je o polovinu méně než bývalo zvykem. Doufám, že to na jaře sešívkám vrátíme a na Letnou dostanou pouze 900 vstupenek. Pozitivní je, že se kotel podařilo vyprodat. Ale to by snad na derby měla být samozřejmost. Negativní je, že kotel není jednotný. Fanoušci se bijí mezi sebou. Kam jsme to dopracovali? Mlácení lidí za projev jiného názoru než mam já rozhodně není správná cesta. Já neříkám tak ani tak ale na má slova dojde.

Já nevím, jestli by pomohlo odvolání trenéra. Přijde mi, že ten náš problém je dlouhodobější a že je tedy asi něco špatného ve vedení klubu. Jenže zase na druhou stranu tvrdím každému, že ať chcete nebo ne, tak Daniel Křetinský v tuto chvíli prostě Itala neodvolá. Proč? Protože by byl za totálního debila, kdyby něco co v létě vymyslel a zafinancoval po pár měsících, v porodních bolestech, zahodil do koše a zase totálně otočil a jelo by se od znova úplně nějak jinak.

Toto je můj názor. Může se vám líbit, můžete s ním nesouhlasit. Já neříkám, že kotel je banda č.ráků, stejně tak nemlátím lidi za projevení svého názoru. Přál bych si, abychom byli zase jednotní. Jsme tu když se daří a zůstáváme, když se chybuje. Máme to napsaný na zdi stadionu. Bude to tak opravdu?

ps: doufám, že za tento svůj článek nedostanu příště na tribuně nebo v hospodě taky přes držku nebo že to případně alespoň bude férovka...

roboACS


SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branky: 71. Škoda, 90. Hušbauer

ŽK: Bořil, Ngadeu - Mareček, Mandjeck, Costa

ČK: Costa

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu, Hušbauer, Rotaň (90. Souček) - Van Buren (71. Zmrhal), Škoda (85. Necid), Stoch.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Mareček, Costa, M. Kadlec - Mandjeck, M. Frýdek, Rosický (79. Lafata) - Biabiany (83. Sáček), V. Kadlec, Ben Chaim (74. Šural).

Rozhodčí: Jílek - Blažej, Dobrovolný.

Diváci: 19084.

Fotogalerie

slavia - Sparta

Zcela zasloužená prohra 0:2
 

Diskuze k článku

Komentáře (4)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama