sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Síla bývá v jednotě (AC SPARTA PRAHA - FK Teplice, 8. kolo HET ligy)

Jumbo1 25.09.2017 10:15

Po prohraném derby bylo třeba spravit si chuť v domácím zápase, a to proti týmu z Teplice, kterému los určil v osmém kole za soupeře právě Spartu na Letné. Tentokrát se mi daří vzít na zápas mého syna, tak se oba těšíme, že uvidíme pěkné představení. Bohužel jsem si neuvědomil, že minimálně v hledišti tomu tak nebude, protože je (zase) bojkot (který dle mého názoru nic nevyřeší, ale o tom později). Takže zase prázdný kotel, zase zákaz fandění i těm v kotli, co by fandit chtěli (a že by se určitě někdo našel).

Sparta nastupuje s Kadlecem v základu na hrotu, a bez Rosického, který není ani na lavičce. Zápas začal a první šanci měl snad už tradičně soupeř, když v deváté minutě dostali hosté moře prostoru, ale nic z toho naštěstí nevytěžili. To o pár minut později byly sparťané podstatně úspěšnější. Po centru Zahustela z pravé strany se po míči vrhli Kadlec s Lafatou a první jmenovaný tam bylo o chvíli dřív - 1:0 v 15. minutě. Sparta sice nemá přehršel šancí, ale hru má po kontrolou na fotbal se dá dívat, a tak jediným mínusem zápasu je opravdu ta divadelní (ne)atmosféra, a slabá návštěva, jen necelých 8000. V nastavení první půle pak přidal po závaru před teplickou brankou pojišťovací gól kapitán Lafata, řečeno čísly 45. minuta - 2:0, takže na přestávku se může jít relativně v klidu.

Je mi z toho smutno. Je smutné, že kotel, který má být hnacím motorem dění na tribunách se od hráčů odvrací v době, kdy by tu jeho podporu nejvíc potřebovali. Sice chápu, že ten protest je možná mířen primárně proti vedení, ale s panem Křetínským to určitě nehne, a „Kotalík ven!“ si klidně zařvu taky, ale tohle podle mě není cesta, jak vedení uškodit a současně neškodit atmosféře na stadionu a hráčům. Chápu kotel, že nechce opustit stadion úplně a být doma nebo v hospodě, protože by se vždycky našel někdo, kdo by do toho kotle fandit šel, a z pohledu radikální části fanoušků by to nemělo ten účinek. Teď si tam nikdo jít fandit nedovolí, pokud jsou ultras na stadionu, zvlášť po událostech při derby, takže ultras dosáhli to, co chtěli, ale mně se prostě tohle nelíbí. Před časem jsme se smáli slávistům, že chodí, jen když se daří, a teď v podstatě děláme to samé.

Vždycky platilo, že síla je v jednotě, a my teď, místo abychom byli semknutá, jednotná Sparta, tak se rozkládáme sami zevnitř. O to horší je, že ten rozklad iniciují ti, kteří by měli být oporou klubu v době, kdy se nedaří podle představ. Příští domácí zápas je Plzeň, kdy jich nepřijede 5,5 jako Tepličáků, ale 1000 nebo 2000, a to chcete dopustit, aby Plzeň byla jako doma?

Navíc se obávám toho, že když bude teď vyhozen Stramaccioni, tak za něj nemáme náhradu, a přijde opět někdo ze zapšklého českého rybníčku. Kdo je vůbec na řadě, Kotrba? M. Hašek? Csaplár? Když už vyhodit trenéra, tak zase ale angažovat někoho ze zahraničí, jinak to bude tam, kde to bylo.

Druhá půle začala dobře, už v 57. minutě se míč po ose Vatajelu - Zahustel dostal ke Kadlecovi a ten doklepl balon do sítě potřetí - 3:0. Občas se ozve fandění z tribun, přičemž fandící jsou umravňování jedním člověkem z protilehlé tribuny, ten je pro změnu umlčován dalšími, pouze další důkaz rozklíženosti Sparty… Velkou šanci má Ben Chaim, největší šanci hostí měl paradoxně sparťan Mareček, když ohrozil vlastní branku. Jinak se ale dohrává v klidu, Teplice předvádějí v závěru odevzdaný výkon, Sparta mohla klidně dát bůra, kdyby takhle probíhal každý zápas, asi by se nikdo nezlobil.

Za týden hrajeme na Dukle, za tři týdny přijede vedoucí tým ligy, je jím opět Plzeň, tak zkusme aspoň na ten zápas zahodit nějaké vnitřní spory a spory s vedením a bůhví kým, vyprodat stadion a hnát Spartu dopředu jako jeden muž. Už to v minulé sezoně v pár zápasech bylo, a byla to atmosféra velice pěkná, a věřím, že hráčům pomohla. A kdyby někdo náhodou nevěděl, tak Plzeň na nás má už 10 bodů náskok, a kdy už jindy bychom měli stahovat, než ve vzájemných zápasech.

Sparta Forever!

Jumbo1Sparta - Teplice 3:0 (2:0)

Branky: 16. a 57. V. Kadlec, 45.+1 Lafata.

Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Mokrusch.

ŽK: Hovorka - Rezek, Krob, Kučera, Červenka.

Diváci: 7974.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Štetina, Hovorka, M. Kadlec - Mavuba, Mareček - Biabiany (56. Ben Chaim), Lafata, Vatajelu (69. Plavšič) - V. Kadlec (81. M. Frýdek). Trenér: Stramaccioni.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Král, Kučera - Fillo, Rezek (83. Trubač), Hyčka (63. Vošahlík) - Vaněček (72. Červenka). Trenér: Šmejkal

Fotogalerie

Sparta - Teplice

Jasná výhra 3:0 a výborný výkon Vaška Kadlece
 

Diskuze k článku

Komentáře (12)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama