sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Další kolaps (Olomouc - Sparta, 15. kolo I. ligy 2017/18)

roboACS 30.11.2017 03:53

Na neděli 26.11. připadl poslední výjezd roku 2017. Dopoledne definitivně padla možnost automobilového výjezdu, když se z různých závažných důvodů rozpadla naše tradiční posádka a na výzvy na forevru ani na Facebooku nikdo nereagoval. A tak nezbývalo než se zase po delší době vypravit na výjezd vlakem.

Jenže byl tu problém. Bylo potřeba se dostat domu co nejdříve neboť budík trval na tom, že stávat do práce se bude v půl páté. A tak padla i varianta oficiálního vlakového výjezdu fandů, protože to bych se domu dostal až hodně hluboko po půlnoci. Co soukromí dopravci? Leoš 21:13 z Olomouce to by šlo. Jenže bylo vyprodáno. Když už jsem se smířil s tím, že budu koukat u nás v hospodě, zkusil jsem to na netu ještě jednou. A zázraky se dějí. Uvolnilo se jedno místo. Rychle jsem ho tedy zarezervoval a když už zpátky musím s Leošem tak proč i tam nejet s ním, když mi nabízeli slevu 20%?

Odjezd z Hlaváku ve 14:13. Vlak úplně vyprodaný, ale nikde žádný známý Sparťan. Jen bývalý trenér Vítězslav Lavička. Ale s ním to na moc velkou kalbu nevypadalo. Co se hold dalo dělat ve společnosti postarších Slovenek jsem se choval kultivovaně a do Olmiku dojel se spotřebou jen dvou piv na dvě hodiny a 11 minut cesty. Hanba mi. Ani na nádraží jsem nikoho známého nezahlédl, ani žádný davy fandů a tak jsem setmělým městem vyrazil vstříc stadionu sám. Šel jsem pěšky, času bylo dost.

Kolem půl šesté jsem dorazil k sektoru hostů. Konečně nějaké davy lidí. Vstupenka za 200. Jdou ty ceny poslední dobou sakra nahoru...V sektoru se nás sešlo docela dost, ale vyprodat se ho nepodařilo. To jsem ostatně tak nějak čekal. Nechybí tradiční fankluby Týnec, Lovosice a Děčín. Zahlédl jsem i kluky z Divize západ. Samozřejmě taky pár lidí z Prahy a hromada z Moravy. Taky dva anglicky hovořící cizinci se vyskytly u nás v kotli.

Utkání začalo v 18 hodin. První poločas byl vyrovnaný. Góly mohli dát obě mužstva. Domácí hned z kraje nevyužili brejk, když se jejich útočící hráč naštěstí více věnoval koukání po pomezním rozhodčím jestli mu mávne ofsajd než míči a nakonec vystřelil vedle. Dvě naše šance nevyužil Bóža. Jinak byla hra plná nepřesností, nakopávaných míčů a osobních soubojů. To pokračovalo i po pauze, jen tím rozdílem, že padl gól a domácí se tak dostali na koně. Gól padl z rohového kopu. Opět jsme tak neubránili standardní situaci. Kolikátou již na podzim? Před rozehráním rohu se pár minut nehrálo kvůli "bombové show" v našem sektoru. Jaký to má význam, jak to pomáhá týmu, je tohle ten správný protest proti vedení?

Domácí měli i další šance, ale Spartu držel ve hře brankář Martin Dúbravka. Nebýt jednoho velkého zaváhání při odkopu napsal bych, že podal výborný výkon, takhle napíši jen dobrý. Byl ovšem nejlepší ze Sparťanů na hřišti. Ano mohli jsme vyrovnat. Venca Kadlec zahodil velmi dobrou šanci. Ale nakonec musím napsat, že jsme prohráli zaslouženě. Vázne komunikace na hřišti. Naši hráči spolu skoro vůbec nemluví. Nekřiknou na sebe, nevypomůžou si. Při rozehrání standardní situace si mezi sebou neřeknou co vlastně chtějí dělat a tak rozehraný míč letí podél postranní čáry zatím co Rio Mavuba stojí, protože to nečekal. Do vápna se nedostaneme jinak než nakopávanými míči. Jenže Marc Janko sedí na lavičce a David Lafata na tribuně nebo možná dokonce doma u telky. Venca Kadlec ani Pepík šural podobné míče neumí zpracovat. Ondřej Zahustel? Jak jsem na něj rád koukal, když hrál ještě v Boleslavi nebo první půl rok u nás, tak teď předvedl další podzimní baroko, jak by řekl zdejší rodák a olomoucký patriot Karel Brůckner. Martin Frýdek mohl být rád, že nebyl vyloučen a utkání dohrál jen s jednou žlutou kartou. Proč nebyl střídán, když trenér musel vidět že možnost jeho vyloučení je velmi reálná? Na posledních 30 minut nastoupil Tomáš Rosický a bylo to znát. Ten umí dát balón, ten na hřišti mluví, gestikuluje, řídí tým. Jenže je tam na to všechno tak sám...

Na Andrově stadionu se sešlo přes 11 tisíc diváků. Bylo tedy skoro vyprodáno. Běžně na podzim tady chodilo na fotbal tři a půl tisíce platících. Dnes i přes to, že se rtuť teploměru jen líně vyšplhala kousíček nad bod mrazu dorazilo 3 krát tolik. Je vidět, že Sparta pořád táhne. Ale na ten počet lidí atmosféra nic moc. Platí že v Olomouci se nikdy nějak moc nefandí. Ani kotel tady nikdy žádný pořádný peklo nerozjede. Jo nadávat to jim jde...Jak jsem již psal, ani mi jsme svůj sektor nevyprodali. Oproti zvyklostem chyběli vlajky na plotě. Jedná se o jednu z forem protestu fandů proti vedení. Tou druhou je skandování radikálnější části kotle proti osobám ve vedení klubu nebo proti trenérovi. Ovšem nechybělo ani mohutné povzbuzování a sem tam i nějaký ten chorál. Celkově bych to ohodnotil známkou tři. Chyběl tradiční speaker a megafonem. Nevím jestli mám správně informace, ale megafon je údajně jedna z věcí, kterou kotelníkům zabavilo vedení klubu ve spolupráci s PČR. Bohužel nechyběli ani tradiční bomby, které nemají vůbec žádný pozitivní efekt. Kromě toho, že se všichni hromadně leknou...

Zpackaný podzim 2017 jasně dokreslují i statistické údaje. Já vím, že statistika nuda je, ale pojďme si jen tak krátce připomenout o jaké všechny série jsme od léta přišli: 1. Sešívky nám sebrali rekord v neporazitelnosti. Že to naši hráči nemohli nějak ovlivnit? Mohli. Stačilo je porazit v Edenu a nenechat je v té době sérii vyrovnat. 2. Plzeň nám sebrala rekord v řadě výher bez ztráty bodu za sebou. V neděli remizovali v Teplicích 0:0 a nevyhráli tak po 17 utkáních. 3. V Olomouci jsme prohráli po skoro dvaceti letech. Naposledy to bylo prý 31.5.1998, kdy jsme také padli 0:1 po gólu Marka Heinze. 4. Máme za sebou jeden z bodově nejhorších podzimů Sparty od 70 let minulého století, kdy náš klub hrál o záchranu v lize. 5. Nebývalo zvykem, že jsme venku vyhrávali maximálně dvakrát za půl roku. I tohle všechno ukazuje současnou bídu našeho klubu. Jsem moc zvědavej jaké budou další kroky vedení klubu teď v zimní pauze?

Překvapivě nebyla žádná velká buzerace ze strany policie. V sektoru nás drželi asi 15 minut, což je třeba ve srovnání s Edenem totální pohoda. Já šel po utkání zase sám pěšky na nádraží. Času bylo dost. Je pravda, že jsem plánoval, že si cestu zkrátím tramvají, ale tam se mi nepodařilo nacpat. Na nádraží jsem se nenápadně vyhnul davu fanoušků i policistům a v klidu jsem si to směroval na třetí nástupiště. Ovšem málem mě dohnala moje vlaková výjezdová minulost. Na peronu jsme potkal policistu, kterému jsme v dobách, kdy se ještě hromadně a velkém počtu lidí jezdilo vlakem, přezdívali Žabák. A překvapivě i on si mě pamatoval a snažil se mě nahnat do dobytčáku. Na to jsem reagoval, že já dnes jedu do Prahy s Leošem, což ho značně překvapilo, ale pustil mě. Jako nemyslete si, že jsem nějak zmoudřel nebo snad začal fandit slušně, ale já opravdu potřeboval být v klidu a střízlivej co nejdříve doma ve stověžaté. Co se cesty týče tak všechno klaplo podle plánu. Ve 23:19 vystupuji na Hlaváku a s úderem půlnoci jsem doma v Modřanech.

V článku píší, že jsem moc zvědavej na kroky vedení v následující zimní pauze, ale nezapomeňte, že příští neděli 3.12. ještě hrajeme doma na Letné s Mladou Boleslaví.

roboACS


SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branka: 56. Sladký.

ŽK: Chorý – Šural, Frýdek

Sigma: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Plšek, Kalvach, Falta (78. Hála) – Chorý (90. Texl).

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa (73. Ben Chaim) – Sáček (64. Rosický), Mavuba (87. Biabiany) - V. Kadlec, M. Frýdek, Vatajelu - Šural.

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hájek

Diváci: 11028

Fotogalerie

Olomouc - Sparta

Další zasloužená venkovní prohra
 

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama