sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Názory

Komentář k současné situaci a výzva k nedělnímu zápasu!

Superstar 02.12.2017 13:20

Dlouho jsem přemýšlel, zda vůbec nějaký svůj komentář k současné situaci ve Spartě vůbec psát, ale nakonec jsem si řekl, že jsme těch sepsaných názorů vlastně tolik nečetli. Tak se do toho pojďme pustit.

Po odehraných 15 kolech je jasné, že kotel a všichni „škarohlídi“ měli pravdu. Ano, měli. To, co se za posledních pár sezón ve Spartě odehrává, je naprostý amatérismus a nesmyslný letní tah angažování neúspěšného kouče s asi 10 členy realizačního týmu tomu nasadil korunu.

Můžeme začít od nesmyslného zbavování odchovanců do jiných týmů, odkud je poté zpět vykupujeme, dostat se k tragickému skautingu (který korunovaly letní příchody), přejít k absolutní absenci nějakého profesionálního marketingu (drakiádu fakt nepočítám) a nakonec vždy skončíme u neúspěchu A týmu v lize a na výjimky nevalných úspěchů v evropských pohárech. Jeden titul za posledních 7 let, k tomu není co dodávat. No a tím se dostaneme k letošní sezóně. Musím se přiznat, že jsem od začátku nebyl nadšený z toho, že Spartu bude trénovat trenér, který za celou kariéru nemůže vykázat žádný úspěch. Že fanoušci Panathinaikosu nám píší na fórech, že do dnešního dne se zbavují jeho bezcenných posil s královskými platy.

Ale doufal jsem a chtěl jsem doufat, stejně jako spousta ostatních fanoušků, že toto je ten impuls, který Spartu posune k tomu být zase velkoklubem. Ale již z prvních kroků se dalo lehce odvozovat, že toto je opět slepá ulička. Naprosto nesourodý babylon průměrných hráčů z ciziny nepředváděl od začátku nic světoborného, v kabině to jiskřilo, trenér za x měsíců nedokázal dát hře jakýkoliv systém a tak se ke konci došlo k tomu, že až na malé výjimky hrají ti stejní hráči, kteří tady byli již před italským zmrzlinářem, případně ti, které si on nepřivedl. Vyjadřovat se k jednotlivým posilám typu Ben Chaima, pro kterého jsou židovské svátky víc než zápas, vyjadřovat se k tiskovkám a prohlášením trenéra, který pravděpodobně kouká vždy na jiný zápas než všichni ostatní, to nechci. Těch vyloženě trapných situací bylo pro sparťanského fanouška letos až dost a kdo má zájem a kontakty, dozví se i mnohé zákulisní informace, ze kterých mrazí (ty mimochodem právě mívají většinou lidé z kotle, kteří tuto šarádu prokoukli jako první a na které zbytek fans s takovým gustem nadával jako na fanoušky úspěchu). Je třeba si uvědomit, kolikrát za poslední sezóny právě kotel zůstával i po nepříliš povedených zápasech na svých místech a loučil se s hráči, zatímco ostatní už cestovali v tramvaji. Nemusím ani vzpomínat na jarní vyřazení z EL, po kterém tleskal kotel a s ním potom i celý stadion za srdnaté výkony proti silným evropským soupeřům v průběhu podzimu. I přes prohru jsme toto všichni uměli ocenit. Ale tyto vlaštovky jaro nedělají. A tím se pomalu dostáváme k tomu, proč jsem se vlastně rozhodl tento komentář napsat.

Myslím, že my, fanoušci, se máme právo začít konečně ptát. A tak se tedy ptám…kdo nese za řízení současné Sparty zodpovědnost? Kdo má vlastně chod klubu na starosti? Kdo je zodpovědný za řízení sportovního úseku? Kdo, kromě trenéra, je zodpovědný za výsledky A týmu? Pan majitel asi toto všechno neřídí, tak jak jsou tedy rozděleny pravomoci a odpovědnost? Proč jsou ve vedení stále stejní lidé (Kotalík je nyní nejvíc na ráně, ale jsou tam i jiní), když za posledních 7 let máme jeden titul, žádný posun k lepšímu vidět není a v dohlednu není vidět a jsme na pátém místě tabulky s posměchem zbytku ligy? Proč už dávno nebyli hnáni k odpovědnosti lidé z vedení, jako by to bylo ve všech jiných klubech a firmách? Mně jednoduše připadá, že to kromě fanoušků nikoho neštve! To nikdo nemá zodpovědnost za svoji práci? To je přece výsměch! Vedení si angažuje nějakého italského amatéra, ten se postará o jeden z nejhorších podzimů v historii a v klubu se nic neděje a čteme stále dokola omílané řeči o nějaké nové Spartě? Kolik toho budeme muset ještě podstoupit, aby se konečně začalo něco dít? Aby byl sportovním ředitelem člověk se sparťanským srdcem a odpovědností za posun a výsledky. Prostě se dělá jako že nic, přitom jsme se stali naprosto průměrným týmem, se kterým se vesnické kluby typu Brna budou zachraňovat v lize.

A tím se konečně dostávám k nedělnímu zápasu. Vyzývám všechny, které už tato situace neskutečně štve a konečně je vidět, že je nás takových většina, abychom přišli a dali najevo, že něčemu takovému už odmítáme nečinně přihlížet. Pojďme se všichni zvednout ve 30. minutě ze svých sedadel a do konce poločasu na protest odejít. Pojďme dát každý dle svého uvážení najevo, že průměrnou Spartu, řízenou podprůměrnými kamarádíčky majitele, nechceme. Nechceme být otloukáním ligy a terčem posměchu už i nefotbalové veřejnosti. Je jedno, jakou kdo zvolí formu protestu. Zda pokřiky, transparenty, přerušení zápasu, pískotem, nebo nějak jinak. Je jedno, zda se hráčům povede jeden zápas s jedenáctou Bolkou, nebo ne. My chceme Spartu, která hrdě kráčí k cíli, kterým je výsluní ligy a pravidelné boje v evropských pohárech. Chceme se zase těšit i na mrazivé zápasy s nezajímavými soupeři kvůli tomu, že hraje naše milovaná Spartička. Chceme s hráči sdílet vítězství i prohry, jako tomu bylo dříve, ale s vědomím, že máme před sebou společný cíl, kterým je silná a sebevědomá Sparta!

Kotel má být opět uzavřen, ale věřím, že není takový problém přijít na jinou tribunu a dát svůj názor najevo. Omluvných vyjádření a bezvládí ve Spartě už máme dost a v neděli to pojďme dát najevo! Za Spartu železnou a vítěznou! Ať žije Sparta!

Superstar

Diskuze k článku

Komentáře (5)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama