sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Komentáře

Sparťanské setkání 2018

Redakce 07.01.2018 10:48

Už se pomalu stává takovou milou tradicí, že na začátku nového roku se sejdou fanoušci s bývalými hráči Sparty, legendami, které psaly zlatou éru našeho klubu, při vzpomínání na doby minulé, ale i k debatám o věcech současných a budoucích. A tak tomu bylo i v první lednový víkend tohoto roku a opět to stálo za to. Zase se potvrzuje, že pokud se do něčeho pustí fanoušci Sparty, tak to vždy dotáhnou do konce a je z toho opět velmi vydařená akce. A nejinak tomu bylo i letos, za což patří organizátorům velký dík a palec nahoru.

A stejně tak se potvrdilo, že velké osobnosti historie Sparty nemají vůbec žádný problém za fanoušky dorazit a to třeba i z velké dálky a strávit s nimi nějaký ten čas...a že třeba tentokrát se to opět pěkně protáhlo ;-) A nejen s nimi strávit čas, ale velmi ochotně si s nimi dlouho povídat, fotit se, podepisovat se. vzpomínat atd., prostě přístup na jedničku, z kterého by si měli mnozí současní "plejeři", kteří na rozdíl od nich ještě nic nedokázali, vzít příklad.

Na loňském setkání měl být hlavní "hvězdou" opět Honza Berger (mimo jiné 43 branek za Spartu, fotbalista roku 1984, olympijský vítěz 1980, bronz z ME 1980, 3x mistr se Spartou), ale tuto sparťanskou legendu z největších bohužel na poslední možnou chvíli skolila viróza a sám z toho byl hodně smutný a velmi se omlouval, že nedorazí. Letos už však vše klaplo a tento bůh sparťanských fans osmdesátých let dorazil a to i přesto, že i tentokrát ho trochu trápily dozvuky končící chřipky, ale nedal to na sobě vůbec znát a byl opět největším hybatelem vyprávění a historek. A že jich zase bylo. To se prostě neomrzí nikdy.Ale nezůstal v tomto sám, zdárně mu sekundovali další hráči a legendy klubu, kteří v minulosti rozdávali radost sparťanským fanouškům plnými hrstmi.

Kdo by si nepamatoval například Ivana Haška (např. 63 branek v československé a české lize, 27 branek ve Francii, 42 branek v Japonsku, 2x fotbalista roku - 1987 a 1988, 8x mistr se Spartou), malého velkého muže, který se nesmazatelně zapsal do zlaté knihy sparťanské historie nejen jako hráč, ale i jako trenér, bojovník, jenž nevypustil jediný souboj a který byl příkladem nejen na hřišti, ale i mimo něj.

Tomáš Skuhravý - je třeba vůbec něco dodávat (krom jiného 76 branek v československé lize, z toho 59 za Spartu, 57 branek v Serii A, 17 branek v reprezentaci, fotbalista roku 1991, 5x titul se Spartou)? Bomber, střelec od pánaboha, před kterým se třásli brankáři a obrany nejen u nás, ale i v Itálii, druhý nejlepší střelec MS 1990.

Martin Frýdek, který dorazil i o berlích (5x titul se Spartou, bronz z ME 1996) a Horst Siegl (176 branek v česku z toho 128 za Spartu, 15 branek v evropských pohárech, 7 branek za repre, 11 titulů se Spartou), sparťanská "dvojčata" na jejichž spolupráci na hřišti v dresu Sparty byla radost pohledět, hráči, kteří mají klíčovou zásluhu na tažení Sparty "nultým" ročníkem Ligy mistrů. Všichni určitě máme v paměti skvělé zápasy s Rangers, Olympique Marseille, FC Bracelonou, Benfikou či Kyjevem. A nejen tehdy, byla to dlouhá jízda ;-)
A když je řeč o těchto zápasech, tak se nemůže a nejde zapomenout na Lumíra "Máňu" Mistra (odchovanec Sparty, 5x mistr ligy), svérázného to chlapíka, který motal nohy nejen slovutným obráncům katalánského obra, miláčka tribun, jenž rozdával fotbalovou radost každým dotykem s míčem. Jak se chodilo v osmdesátých letech na Letnou na Honzu Bergra, tak v devadesátých se šlo zase na Máňu ;-) Škoda jeho věčných zdravotních problémů, kdo ví, jak by se jeho kariéra ubírala dál. Ale je potřeba říci, že Lumír zůstal opravdu svůj a setkání s ním patří opakovaně k těm nikdy nezapomenutelným ;-)

A z té "mladší" generace dorazil tentokrát Tomáš Řepka (4x mistr ligy se Spartou, vítěz Copa Italia, 89 zápasů za Fiorentinu z toho 81 v základu, 164 zápasů za West Ham United, z toho 164 v základu), křemičitý obránce, opora zadních řad nejen Sparty, ale i Fiorentiny či londýnského West Hamu. Pro některé může být trochu kontroverzní postavou, ale své místo v historii Sparty bezpochyby má a kdo s ním mluvil live jistě potvrdí, že je to velmi příjemný chlapík ;-)

A nejen Řepa zastupoval ty "mladší", ale přišel i Míra Baranek (100 zápasů za Spartu, 5x mistr ligy, 28 branek v rudém dresu) hbitý a technický záložník ACS přelomu tisíciletí, jež se po skončení aktivní profesionální kariéry dal na tu funkcionářskou a v současnosti dělá vedoucího prvního mužstva Sparty.

Byl to večer plný vzpomínání na slavné fotbalové bitvy, na klání se světovými giganty, na příhody nejen na hřišti, ale i mimo něj, na historky "z natáčení", jež opravdu stály za to atd. Zavzpomínalo se i na vztahy s fanoušky, které byly v tehdejších dobách na úplně jiné úrovni, na to sepětí s klubem, s hráči, s historií, na sounáležitost se Spartou, za kterou se dýchalo společně, na klubismus, na ztotožnění se se Spartou, ne jen s nějakou značkou či produktem, jak to je většinou v současnosti. Samozřejmě tím pádem došlo i na současné dění v klubu, které nemůže nechávat nikoho vlažným, ale co jsme si řekli, to zůstane mezi námi. Nezapomnělo se ani na ty, co už nejsou mezi námi a kteří nás opustili nejen v uplynulém roce.
Silným zážitkem bylo také sledování nově vytvořeného videa z úspěšných dekád Sparty, někomu sem tam "ukápla" i slza nostalgie, ale bylo parádní, sledovat záběry z dob, kdy všichni věděli, co je to Sparta, za jaký klub se rvou na hřišti a jsou pyšní na rudý dres, který nosí, na závazek, jež s ním na sebe přijali. Možná by nebylo na škodu ho dát shlédnout všem tem Kotalíkům, Svobodům, Stramaccioniům apod., třeba by trochu pochopili, o co jde, co znamená Sparta a závazek k ní. Ale iluze si neděláme.

Byl to opravdu velmi vydařený večer a jsme moc rádi za opětovné pozvání na tuto skvělou akci, jehož se nám od organizátorů dostalo. Moc jsme si to užili a určitě nejen my. Važme si všech, kteří jsou ochotní pro ostatní něco ve svém volnu udělat, všech co jsou jakkoli aktivní a neplkají "chytře" jen za obrazovkami monitorů, všech, jimž leží Sparta a dění v ní na srdci, zvláště (ale nejen) v těchto momentálně neveselých časech, všech, co mají rudé srdce na správném místě a nestydí se za něj. A važme si i naší historie, hráčů jež ji psali a zážitků, jež nám přinášeli, vždyť co bychom byli bez vlastní historie.

Sparta byla, je a bude. Tvoříme ji my fanoušci, hráči a spousta dalších "neviditelných" lidí. A nikdo nám ji nikdy nevezme, ať už ji bude vlastnit ten či onen, či trénovat ten a ten.
Ještě jednou díky za skvělý večer všem!

Sparta Forever!

Redakce

Fotogalerie

Setkání fans s legendami 2018

Po roce opět velmi příjemné posezení a pokec s chlapci, kteří psali zlatou éru Sparty
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama