sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Tradiční zimní lovosické setkání sparťanského lidu, díl sedmnáctý (turnaj fanklubů SPARTY v Lovosicích 27.1. 2018)

taborita1 29.01.2018 10:17

Fotbalisté Sparty mají před sebou druhé zahraniční soustředění, aby nabrali sil a herní pohodu na vylepšení podzimní bídy, ale ani sparťanští fanoušci nezahálejí a aby se jim nezkrátily žíly, tak si zimní pauzu si vyplňují všelijakými radovánkami, mezi které patří u různé fotbalové turnaje.

Minulý víkend se například sešli u tradičního zimního Sparta Forever cupu 2018, tuto sobotu pak byl na řadě již 17. ročník turnaje fanklubů Sparty v Lovosicích pořádaný místní pobočkou FCS. A jako vždy se jednalo o setkání velmi vydařené, které nebylo jen o samotném fotbálku, ale i o dobrém pití, nějakých těch dobrot do volátka a samozřejmě i povídání o Spartě.

Stalo se i pravidlem, že na toto klání vysílá svůj vlastní tým i Sparta Forever a nejinak tomu nebylo i letos. V loňském ročníku to byl od nás jedním slovem propadák, šesté místo z osmi účastníků byl jeden z našich nejhorších výsledků v historii a domů do Prahy jsme se vraceli jako spráskaní psi a zaslouženě. Pročež letos jsme se do Lovosic vydali správně pokorní a s respektem, zvláště, když sestava se kvůli různým nemocem a dalším malichernostem lepila na poslední chvíli a až do výkopu prvního zápasu nebylo jisté, v jakém počtu a zejména formě se sejdeme, což se nakonec povedlo a mohli jsme do lítých bojů vyslat osm borců do pole, které v průběhu turnaje doplnil ještě jeden opozdilec a jednoho brankáře. Hlavním cílem bylo napravit loňskou ostudu a jak se říká, jít od zápasu k zápasu a ono se uvidí. A vidělo se ;-)Do Lovosic se tentokrát nakonec sjelo stejně jako loni osm mančaftů, z toho jeden nováček a to FCS Opolany. Dalšími účastníky pak byli vedle mužstva Sparta Forever týmy FCS Děčín, FCS Česká Lípa, FCS Horažďovice – Rabí, FCS Kadaň, FCS Týnec nad Sázavou a domácí FCS Lovosice.

V prvním utkání máme za soupeře stejně jako loni tým fanklubu z Týnce nad Sázavou, který by se mohl zdát na rozjezd jako ideální soupeř, ale stále ještě máme v živé paměti, jaké nám minulý rok dělal problémy a navíc jsme sami nevěděli, co máme od sebe čekat. Nakonec jsme tento vstup zvládli nad míru dobře a to jak herně a výsledkově a výhra 4:0 byl pěkný počinek na začátek. V druhém utkání jsme tento povedený vstup potvrdili a soupeře z Děčína vyprovodili v pohodovém tempu 6:0, což vyvolalo mírnou euforii v mužstvu, tedy zejména u nováčků, avšak staří matadoři je hned "poslali zpátky na zem" s tím, že ty opravdové zkoušky odolnosti teprve přijdou ;-)

Třetím soupeřem byl fanklub z Kadaně, jež jsme po zodpovědném výkonu porazili 2:0. Tři zápasy, tři výhry a nula na kontě obdržených branek. Vypadalo to, že se loňská blamáž snad konat nebude, ale stále to byla ani ne půlka turnaje a čekala nás navíc ještě jedna z nejtěžších překážek a to polední pauza na občerstvení a všichni víme, že tento "soupeř" bývá jednním z nejtěžších a nejzásadnějších na tomto klání ;-) Ještě před tím nás čekal však zápas s nováčkem z Opolan, jenž se prozatím prezentoval rychlým, běhavým a důrazným fotbalem a měl nám "nastavit zrcadlo" jak na tom opravdu ve skutečnosti jsme. Díky zodpovědnému výkonu zejména v obraně jsme však i tentokrát protivníka vynulovali a výsledkem byla výhra 2:0. A to už i u největších skeptiků začala pomalu bublat na povrch myšlenka o umístění na bedně.Po rychlém mrknutí na další výsledky se dokonce došlo k poznání, že pokud vyhrajem dva ze zbývajících tří zápasů, tak můžeme slavit i konečné vítězství. A to před začátkem nečekal snad ani největší optimista, o sázkařských kancelářích ani nemluvě ;-) Ale před námi byla ona zmiňovaná přestávka a po ní tři papírově nejtěžší soupeři a to Horažďovice – Rabí, obhájce loňského prvenství Česká Lípa a domácí favorit z Lovosic.

A šlo se tedy "občerstvovat" ;-) I tuto těžkou překážku jsme však nakonec zvládli bez ztráty kytičky, i když pokušení bylo habakuk, skvělé párečky, jako vždy velmi vydařený gulášek, k tomu nějaká ta zrzavá voda a u některých borců sem tam i pár "iontových" panáčků ;-) Ale nikdo se nemotal a tak byla šance, že se dál budou motat nohy jen soupeřům v hale ;-)

Prvním ze třech posledních soupeřů byl tým Horažďovice – Rabí. A bylo vidět, že nervozita na naší straně už trošku pracuje, ale nakonec vše dopadlo dobře a a výhru 2:1 nekazil ani první (a nakonec jediný) inkasovaný gol na turnaji. A šlo se na obhájce titulu. Je nutno říci, že ten tentokrát dorazil v hodně okleštěné sestavě, ale i přesto, že neměl nikoho na střídání se bil velmi statečně se všemi soupeři. A stejně tak tomu bylo i při zápase s námi, když jsme i přes velkou dominanci v poli nebyli schopni trefit zařízení. K tomu nakonec došlo až dvacet sekund před koncem a byla to trefa vítězná nejen v tomto zápase, ale i v celém turnaji! Před posledním utkáním s Lovosicemi tak bylo jasné, že jsme loňské šesté místo nejen napravili, ale dokonce překonali veškerá očekávání a už po šesté jsme se stali celkovými vítězi tohoto turnaje.Ale před námi byl ještě poslední mač s domácími a v něm i hra o letošní neporazitelnost. Domácímu týmu šlo také o hodně, protože za námi byla tabulka velmi vyrovnaná a o konečném pořadí nakonec mohl rozhodnout každý bod, každý vstřelený gól. Euforie z jistého vítězství v turnaji nám však dala křídla a ani tentokrát jsme nezaváhali a Lovosice porazili 3:0. Titul tak patří neporaženým! A co více, během celého klání jsme neztratili ani bod, vstřelili jsme dvacet branek a inkasovali jen jednou. Při vší skromnosti můžeme říci, že jsme si první místo zasloužili ;-) Ale jak praví staré známé pořekadlo "po hodech přichází většinou sračka", tak už teď mám trochu strach, co předvedeme příští rok ;-) Ale zatím je čas slavit a to umíme ;-)

Celkovým vítězem 17. ročníku turnaje fanklubů Sparty v Lovosicích se tedy stalo mužstvo Sparrta Forever, o dalším pořadí na medailových příčkách však musela rozhodnout až minitabulka ze vzájemných zápasů, která nakonec určila, že druhé místo patří domácím Lovosicím, třetí flek obsadil tým z Horažďovic – Rabí a nepopulární čtvrté místo tak brali chlapci z Opolan.
Konečné pořadí turnaje:

1. Sparta Forever
2. FCS Lovosice
3. FCS Horažďovice – Rabí
4. FCS Opolany
5. FCS Kadaň
6. FCS Česká Lípa
7. FCS Děčín
8. FCS Týnec nad SázavouHned po posledním zápase přichází na řadu slavnostní vyhlášení výsledků pod taktovkou předsedy místního FCS Lovosice Sváti a předsedy Fanklubu Sparty pana Obdržala. Jako tradičně přicházejí na řadu jako první individuální ocenění (brankáře a střelce opravdu nedám z hlavy, ale ocenění jsou vidět ve fotogalerii a určitě se poznají, ale u nejlepšího hráče to mám jednoduché, stal se jím Jauky z mužstva SF ), poté pak týmy postupně od osmého místa až po první Sparta Forever.

Ale vítězem se vlastně stali všichni, co na turnaj dorazili. Fotbal je přeci jen záminka, ne? ;-) Je přece skvělé se potkat se svými druhy ve zbrani vždy, nejen na tribunách ale i při jiných aktivitách. A stejně tak tomu bylo i v sobotu. Nejenže sparťané potěšili oko přítomných diváků svými vypracovanými postavami, skvělou fyzičkou, nadpozemskou fotbalovou ekvilibristikou, dokonalými akcemi, nádhernými brankami a mohli bychom takhle pokračovat až donekonečna, ale zejména jsme si opět ukázali, že jsme všichni jeden tým, že i my jsme Sparta. A tak to má být.

Osmnáctého února domácím zápasem s Libercem na Letné začíná liga, bohužel jediná soutěž, ve které se Sparta na jaře objeví a ve které má co napravovat, bídný podzim byl jednou velkou ostudou a na jaře to musí být úplně jiná Sparta! A my budeme samozřejmě u toho a všichni se sejdeme jak na naší milované Letné tak jinde po republice, kde bude náš klub hrát.


Na úplný závěr patří díky místním organizátorům s fan klubu Lovosice v čele s jeho předsedou Sváťou, všem zůčastněným hráčům a divákům. Bylo to fajn. A za rok zase na viděnou.

P.S. A jelikož jsme si to letos opravdu zasloužili, tak jsme se odměnili výtečným mokem v pivovaru Dvůr perlová voda, kde to bylo skutečně důstojné zakončení povedeného dne...i když někteří pak pokračovali i po příjezdu do Prahy, ale to už je jiná pohádka ;-)


Sparta Forever!


taborita1

Fotogalerie

Turnaj fanklubů Lovosice 2018

Další ročník turnaje Fanklubů Sparty pořádaný FCS Lovosice - 27.1. 2018
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama