sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Zpět na svá místa, jarní boje začínají!

Redakce 14.02.2018 08:20

A je to tu, dlouhá zimní pauza končí a my jsme se konečně dočkali. Je tu fotbal, je tu liga, je tu Sparta! Tak zpátky na svá místa!

Jarní část ligového ročníku 2017/18 začíná právě tento víkend. Pro sparťanské fanoušky bohužel jde právě jen o ligová klání (samozřejmě je řeč o utkáních áčka, dále můžeme chodit třeba i na zápasy juniorky, dorostu, žen atd., Sparta není jen první tým), z pohárové Evropy jsme vyhučeli už v srpnu a z domácího poháru pak o dva měsíce později. Už dlouho nepamatujeme takto výsledkově i herně špatný podzim, vždyť i v lize se pohybujeme na místech, která opravdu nejde označit za příjemná a na lídra z Plzně ztrácíme v tabulce propastných osmnáct bodů. Prostě podzimní představení bylo jedno velké zklamání, hraničící s blamáží, zvláště po mohutných finančních injekcích od majitele a to nejen do hráčského kádru, ale i toho trenérského. Opět se ukazuje, že peníze nejsou vše. Sparta působila na podzim spíš jako nějaká parta lidí sebraných všude možně a jdoucích si na hřiště zakopat po práci. Nebyl to tým s jasnou vizí, vírou, systémem a fotbalovou tváří, kde každý jednotlivec ví co hrát a dokáže to přenést na hřiště. Je tedy opravdu co napravovat, hazardovat se jménem Sparta se dál nesmí a je potřeba do toho pořádně šlápnout, odpustky již neexistují.

I po takto zpackaném podzimu dostal trenét Stramaccioni od majitele dále důvěru a na jaře má ukázat, že šel do sebe, že ví co dělá a dokáže být pro Spartu přínosem, k čemuž mělo sloužit i takové "poučení z krizového vývoje" a zdůvodnění podzimního marastu, jež majitel klubu akceptoval. A nejen akceptoval, ale opět trenérovi splnil dá se říci vše, co mu na očích viděl. A tak přišli další zahraniční hráči, kteří mají konečně být tím chybějícím kolečkem do fungujícího sparťanského stroje. Což o to, jména jsou to opravdu zajímavá, zejména Nicolae Stanciu a Guélor Kanga své kvality už ukázali, ale je otázkou, zda je dokáže Sparta (čti trenér) správně využít a nezapadnou časem do šedého průměru, čehož jsme byli v minulosti už kolikrát svědky i u jiných plejerů. Nezbývá věřit, že se tak nestane a tito hráči budou těmi pravými, jež pozvednou uvadlý prapor Sparty. Ale jak víme, jeden, dva hráči mužstvo nedělají, těch faktorů k úspěchu je potřeba více. Tak uvidíme, ukázaná platí. Ale jedno je jisté, tragický podzim se už prostě nesmí opakovat. Už není prostor pro alibi.

A samozřejmě nejen na hráčích na trávníku to bude ležet, ale i na nás, v ochozech. Co si budeme povídat, ani z naší strany to na podzim žádná hitparáda nebyla, spíše jen taková ukňouraná, unylá a utahaná dechárna. Vedle nezáživné hry, špatné nálady kolem celého klubu, rozčarování z výsledků, nedobré atmosféry nejen na tribunách atd., k tomu jistě přispěl i bojkot ultras v druhé části podzimní sezony, ten správný motor fandění prostě chyběl. A proto je skvělou zprávou, že se chlapci a dívky z kotle vrací zpět na svá místa! Tato energie našeho klubu chyběla a je jen dobře, že je tu restart nejen na hřišti, ale i v hledišti. Náš klub teď ze všeho nejvíce potřebuje jednotu, jak na hřišti, tak na tribunách, všichni bychom měli táhnout za jeden provaz! Proč? Protože Sparta!

A obout se do toho můžeme všichni už tuto neděli doma na Letné, kde přivítáme Slovan Liberec, tedy mužstvo, které bylo na podzim u počátku našeho pádu do bahna. Tudíž ideální soupeř na to, začít se z něj vyhrabávat! Nebude to žádná procházka růžovou zahradou, ale boj o každý metr hřiště, kde můžeme ukázat, jak moc to s nápravou pokaženého podzimu myslíme vážně. Navíc se soupeřem přijede v roli hlavního trenéra "náš" David Holoubek, chlapík, který dokázal v nedávné době pozitivně Spartu pozvednout, přinést do ní svěží vítr a na nějaký čas ji i sjednotit na trase trenér, hráči - fanoušci a vdechnout jí takový nový závan naděje. Přejeme mu vše dobré, ale tady musí jí veškeré sympatie stranou. Sorry Davide, ale z Letné pojedete zpět do Liberce bez bodů ;-)

Všichni víme, jak je vstup do jara důležitý, tentokrát snad ještě více, první flek je nejspíš už nedostižný (ale zázraky se občas dějí), ale druhé místo určitě ne, navíc prostě podruhé za sebou za slavií v tabulce skončit nesmíme! A jde nejen o postavení v tabulce, ale i o důvěru fanoušků a v neposlední řadě i o potvrzení, zda je nastolená cesta správná. Na zpackaný podzim se nesmí zapomenout a nejde to jen tak hodit za hlavu, ale zkusme to teď vzít společně za ten správný konec!

A proto všichni v neděli na Letnou! Na SPARTU!

Buďme tím správným dvanáctým hráčem!

Zápas 17. kola I. Ligy SPARTA – Slovan Liberec je na pořadu v neděli 18. února od 18:00 na Letné.

Sparta Forever!
Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (3)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 30
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 2
góly: 3
ž. karty: 6
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  FVL  FVL  44

2.  Wega  Wega  43

3.  DAPDO  DAPDO  36

4.  Holous  Holous  33

5.  zbarda  zbarda  32

6.  velkámikinka  velkámikinka  31

7.  koste  koste  30

8.  Průcha  Průcha  28

8.  Celticgirl  Celticgirl  28

8.  maraml  maraml  28

11.  SpartanAdam  SpartanAdam  27

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama